Expozice

Poté, co se daný kousek vytvoří, putuje do expozice. Expozičních míst máme několik, některá jsou online, jiná jsou fyzická. V těchto expozicích tedy můžete vidět finální podoby hotových výrobků. Ne každý kus z expozice je ale kus prodejný. Tedy, v expozici jde především o onen dialog, průzkum, povědomí, setkávání a diskutování. Jako náměty k dialogům pak slouží právě vystavené kousky. V praxi to také může vypadat tak, že pokud se bavíme o fyzické expozici, tedy například expozici v našem mobilním stánku, tak během víkendové akce stánek slouží jako expoziční místo a až v neděli večer je možné diskutovat o možnosti prodeje. Kdybychom prodaly všechno hned v sobotu, expoziční fáze by se nekonala, ale pro nás je stejně důležitá, ne-li důležitější než samotný prodej. Protože se ale v naší expozici mobilního stánku může nacházet vždy jen omezené množství výrobků, neboť již poloprázdný stánek se rovná stovkám hodin práce, nemůžeme mít pod pultem různé velikosti, či střihy, neboť z kapacitních důvodů není možné tvořit takový textil na sklad. Proto nám expozice slouží k tomu, abychom se spolu bavili o našem přístupu a náš zákazník si může, na základě toho, co vidí v expozici, objednat podobný kousek „na míru“. Také si může daný kousek zarezervovat během expoziční fáze, a pokud je to výrobek, který bude pokračovat do fáze prodejní, pak na něho bude čekat v naděli večer např. Podobný princip uplatňujeme i u expozice internetové, kde ale v podobě stále expozice, vystavujeme fotografie také výrobků již prodaných, a to ze stejného důvodu, a tedy, aby byly zdrojem námětů či inspirace pro daný dialog či třeba objednávku.

Existují v podstatě čtyři typy expozic.

Jedna z expozic je v rámci již zmíněného expozičního stánku. Je to stánek podobný těm, které znáte z farmářských trhů (akorát je také, jako vše, vyroben z odpadu), s tímto stánkem nás můžete potkat na nejrůznějších místech, akcích, festivalech atd. O datech naší prezence na určitých místech vás budeme informovat zde na stránkách či na soc. sítích.  Je to expozice, kde se můžeme osobně potkat a poznat, kde můžeme diskutovat, ale především, kde je možné si věci reálně osahat, vyzkoušet atd.

Další typ expozice je typ online expozice. Jsou to fotografie našich výrobků umístěné do galerií na webových stránkách a sociálních sítích.

Dalším typem expozice, je pak stálá expozice v rámci nějakého spřáteleného prostředí. V takovém prostředí pak má VEN svůj koutek, se základními informacemi. K prodeji vystavených kousků ale docházet nebude.

Posledním typem expozice je stálá fyzická expozice v prostředí naší vypůjčené dílny.  Je to místo, kam je možno za námi přijet, podívat se co tvoříme, navázat dialog, ale také si výrobky osahat či vyzkoušet. Je to také místo, kde máme malou kancelář a grafické studio, kde se můžeme setkat v rámci spolupráce ohledně grafiky, designu atp.

 

 

Expozice v galerii na webu

Expozice na Facebooku

Expozice na Instagramu

Přejít nahoru